O galerii DES-ART

Ještě jednou Vás vítám v internetové prodejní galerii uměleckých děl. Veškerá díla, která jsou zveřejněna v nabídce, a naleznete u nich cenu, jsou prodejná. Nejsou to samozřejmě všechna díla těchto umělců. Je to jen část, ukázka toho, jakou technikou a stylem pracují. V případě zájmu o širší nabídku děl, je možné se domluvit na osobní schůzce a prohlédnout si další díla vybraného autora, popř. zaslat seznam dalších dostupných děl elektronickou cestou. Umělci, se kterými spolupracuji, jsou velice milí, vstřícní a otevření další součinnosti. Je samozřejmostí, že si dílo před koupí můžete prohlédnout, a z důvodu ochrany autora a jeho práv, ale i těch Vašich po případné koupi díla, se podepisuje přímo s autorem kupní smlouva. Podmínky a způsoby prodeje najdete v sekci JAK KUPOVAT, přes telefon či e-mail, které naleznete v KONTAKTECH se pak doladí veškerě podrobnosti.
Se všemi umělci, které těmito stránkami zastupuji, jsem se osobně setkala, nebo se s nimi znám již delší dobu. Možná pro někoho překvapivě, to nejsou starší pánové s baretem, bílým pláštěm a paletou plnou barev v ruce. Jsou to energičtí lidé mladí i ve zralejším věku plní nadšení, fantazie, kteří mohou o umění mluvit s nekonečnou vášní a láskou. Z vyprávění je zřejmé, že díky umění poznali spoustu zajímavých lidí, úchvatných míst a zemí a jejich zkušenosti se promítají do jejich tvorby.

Proč stránky vznikly?

Ze dvou jednoduchých důvodů:

1.      Nerada vidím, když si lidé do svého bytu či domu pořídí „tisící“ kopii květiny, stromu či pláže (hůře pak namalovanou přes 5 pláten) z marketu se stavebními potřebami, s nábytkem stejným po celém světě nebo z jiného velkokapacitního zdroje. Na první pohled jsou možná hezké, jejich umělecká hodnota je však nulová, prodejní cena na druhou stranu dosahující úrovně originálního uměleckého díla. Pokud chcete zkrášlit prostor, ve kterém žijete, relaxujete či pracujete, a chcete, aby dílo mělo hodnotu, minimálně tedy tu finanční, kterou za něj dáte, tak doporučuji investovat do originálního obrazu, sochy, vázy či jiného objektu. Nejen, že Vám jedinečně obohatí Váš interiér, ale při každém pohledu na něj získáte kousek inspirace, kterou měl umělec při jeho tvorbě. V neposlední řadě Vám může přinést dobrý pocit z toho, že jste podpořili českou uměleckou tvorbu.
2.      Druhý důvod byl ten (a zároveň je to zřejmě jedna z hlavních příčin, proč existuje bod 1), že když vidím na výstavách, kolik úžasných děl se nachází u tvůrců v ateliérech, je velká škoda, že je lidé nemohou vidět, pokud se nepřijdou podívat na výstavu, která většinou trvá jen měsíc.  Tím se velmi snižuje pravděpodobnost, že se dílo prodá. Internet je v dnešní době natolik rozšířený, že stránky Galerie DES-ART můžete navštívit kdykoli a odkudkoli, vybrat si to dílo, které Vás nejvíce zaujme a zakoupit si jej přímo od autora. Doufám, že tedy touto stránkou přispěji k vyššímu prodeji uměleckých děl českých tvůrců, k rozšíření povědomí o našich umělcích a jejich současné tvorbě, k tomu, aby se lidé doma či v kanceláři těšili z opravdových originálů, a k podpoře českých umělců.
Cílem internetové prodejní galerie je tedy přiblížit české umění všem lidem, aniž by museli opouštět pohodlí svého domu. Jedná se o galerii, kde najdete informace o kvalitním a originálním umění českých tvůrců, kteří jsou však známí i v zahraničí. Některá díla je tak možné vidět ve světových galeriích a vlastní je čeští i zahraniční soukromí sběratelé. I to je známkou opravdu kvalitní a hodnotné práce těchto autorů.
Trh s uměním je velmi specifický a plný různých překážek znemožňujících jeho prodej. Jak například chcete takový obraz, vázu, sochu nebo jiný umělecký objekt koupit, když ani nevíte, že existuje? 
Abyste tedy originální dílo mohli koupit, musí být vystaveno a Vy musíte na výstavu přijít. Proč ale nemohou umělci svá díla vystavovat trvale? Uspořádání výstavy s sebou přináší vysoké náklady (pronájem ateliéru, či galerie, dovoz děl, galeristka/prodejce děl), a tudíž je pro umělce nemožné vystavovat veškerá svá díla neustále. Na druhou stranu však i umělci potřebují z něčeho žít a, i když jsou jejich díla úžasná a jistě by si je mnozí z nás rádi zakoupili, nemáme možnost o nich vědět a vidět je. Proto vznikla tato virtuální galerie, kde si můžete některých autorů jejich dech beroucí díla prohlédnout a zakoupit, a to v jakoukoli denní či noční hodinu a z jakéhokoli místa na světě (kde funguje internet).
Musím Vás však upozornit v dobrém smyslu slova, že díla jsou ve skutečnosti mnohem krásnější a působivější, než na fotografiích zobrazených na monitorech. Na fotkách tolik nevynikne úžasná energie a barevnost obrazů. Vždy je lepší, pokud již se rozhodnete dodat Vašemu obývacímu pokoji či kanceláři opravdu originální vzhled a některé dílo zakoupit, abyste se na díla přijeli podívat osobně. Pak teprve Vás velikost díla, barevné provedení, pocity a příběh, který z díla vyzařuje, přesvědčí o tom, že jej prostě musíte mít.
Nebojte se umělecká díla nakupovat i jako investici. Pak Vám jejich nákup přinese jak bohatství v podobě kulturního prožitku při každém pohledu na dílo známého autora, a luxusního designu, který Vašemu interiéru dodá, tak je obvyklé, že dílo postupem času nabývá na hodnotě a může nejen uchovat, ale i zhodnotit Vaše dříve investované peníze, nebo být důležitou součástí dědictví Vašich potomků.

Podle čeho vybrat výtvarné dílo?

Pokud víte, že autor je prověřený například svou dlouholetou činností, svou známostí a zastoupením i v zahraničních sbírkách, pak již zbývá rozhodnout se podle svých pocitů, popř. finančních možností. Důležité může být také, za jaké situace obraz vznikl, jaký je jeho příběh, nebo zda v nás obraz vyvolává nějaký další pocit či myšlenky, které nás budou dále rozvíjet. Avšak pozor, nedoporučuje se vybírat pouze podle líbivosti obrazu. Krása může mít na člověka silný efekt, ale taky začne brzy nudit. Proto nejzajímavější umění je takové, o kterém hned nevíte, co si myslet, ale dílo Vám vrtá v hlavě a udrží se tak v myšlenkách déle.
Chci propagovat umění jako moderní doplněk do bytu, domu, či reprezentativních prostor Vašeho podnikání, jako formu dlouhodobého uložení úspor, jako hodnotné lidské dílo zastupující prvky krásy, jedinečnosti a kvality, kde autoři vyprávějí svůj příběh své životní cesty a předávají mu své schopnosti, znalosti, talent a v neposlední řadě svou múzu.
Prohlédněte si tedy DÍLA našich českých, světovou veřejností prověřených, výtvarníků, sochařů a jiných UMĚLCŮ používajících při své tvorbě nejrůznější techniky a styly. A pokud máte vnitřní touhu obklopovat se věcmi, které jsou jedinečné a výjimečné, Galerie DES-ART Vám pomůže mít úžasná originální díla doma.